Hračky pro Haničku musí mít určité vlastnosti, buď svítí nebo vydávají zvuky. Zvuk je pro Hani velmi důležitý a není každá zvuková hračka ta dobrá. Hanička je citlivá na určité tóny, čím je starší tím je to výraznější. Vadí ji, pokud hračka vydává drnčivé zvuky, např. při otáčení nebo když běží motorek. To potom začne plakat a vztekat se a nezbývá než hračku uklidit a nebo ji dát úplně pryč. Některé hračky nakoupené přes internet nebo dárky od milých příbuzných se potom stávájí zbytečnou investicí. Myslela jsem si, že si Hani na některé hračky časem zvykne, když je uslyší opakovaně, ale nikdy se to nepodařilo.
Mezi výborné hračky pro Haničku patří i dlouhé předměty, se kterými se nechá mávat. Pružiny, spirálky, korále, pásky nebo dlouhá leporela jsou velmi oblíbené. Hanička si tak vydrží hrát dlouhé minuty, spokojeně si u toho brumlá nebo vykřikuje.
Některé hračky potom slouží také jako pomůcky při nácviku různých dovedností. Třeba navlékací kroužky, xylofon apod. I během hry si vlastně Hanička stále něco procvičuje a upevňuje. Mnoho takových pomůcek jsem vyrobila sama, buď mě to napadlo, nebo jsem něco odkoukala. Speciální pomůcky jsou často velmi drahé a někdy i těžko dostupné.